China stijgt op Human Development Index naar 89

Door redactie op 5 november 2010

HDR_2010_coverDe nieuwe ranglijst van de United Nations Development Program (UNDP) is op donderdag uitgekomen, met China op de 89e plaats van de 169 landen waarover momenteel betekenisvolle gegevens zijn verzameld met betrekking tot de ontwikkeling van hun levenskwaliteit.

Deze meest actuele Human Development Index (HDI), de 20e sinds het lanceren van deze index, werd gepresenteerd door de secretaris-generaal van de VN, Ban Ki-moon, de UNDP-directeur Helen Clark en de winnaar van de Nobelprijs economie 1998, Amartya Sen.

China wordt genoemd als een van de landen die het meeste bijdragen aan de verbetering van de wereldwijde HDI. Dit wil zeggen dat er een duurzame en bemoedigende vooruitgang is op het gebied van gezondheid, onderwijs en inkomen van de bevolking. Andere Aziatische landen in de kopgroep zijn: Indonesië en Zuid-Korea. Noorwegen, Australië en Nieuw-Zeeland voeren de HDI-ranglijst aan.

Voor alle beschikbare teksten over de manier waarop de HDI wordt samengesteld en hoe de gegevens worden beoordeeld, klik op
http://hdr.undp.org/en/mediacentre/
Voor een overzicht van de stand van zaken in China
http://hdrstats.undp.org/en/countries/profiles/CHN.html

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Tip dit artikel! Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Toevoegen aan Furl Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Verstuur deze pagina per e-mail via Feedburner

Tags: , ,

Plaats uw reactie

 karakters beschikbaar