CIFTIS-beurs dit jaar met Australië als gastland

‘China wil de openstelling van zijn dienstenmarkt ordelijk bevorderen en is bereid om met alle partijen samen te werken om openheid, innovatie en samenwerking in de wereldwijde handel in diensten te bevorderen’, beloofde president Xi Jinping in een felicitatiebericht aan de 2025 China International Fair for Trade in Services (CIFTIS) die van woensdag tot zondag te Beijing plaats vindt met als thema ‘Omarm intelligente technologieën, versterk de handel in diensten’

Australië dit jaar gastland Foto Xinhua Disclaimer

De president wees erop dat de mondiale ontwikkeling zowel voor uitdagingen als kansen staat middenin de ingrijpende veranderingen in het mondiale economische landschap. Xi bevestigde opnieuw dat China zich zal inzetten voor een verdere openstelling volgens hoge normen. Hij zei dat het land zich actief zal aansluiten bij internationale economische en handelsregels van hoge kwaliteit en de openstelling van zijn dienstenmarkt op een ordelijke manier zal versnellen op platforms zoals proefvrijehandelszones en nationale demonstratiegebieden voor de innovatieve ontwikkeling van de handel in diensten, om een hoogwaardige ontwikkeling van de handel in diensten te bevorderen.

De in het Shougang park georganiseerde CIFTIS expo is ’s werelds grootste uitgebreide beurs voor de handel in diensten. Volgens de stedelijke overheid van Beijing hebben in totaal 85 landen en internationale organisaties, waaronder Australië, Duitsland en de Wereldorganisatie voor Intellectuele Eigendom, stands opgezet op de beurs dit jaar. Australië is het eregastland en bijna 60 Australische bedrijven en instellingen nemen deel aan de beurs. Volgens Austrade is de omvang van het Australische nationale paviljoen verdrievoudigd ten opzichte van vorig jaar, waardoor dit het grootste paviljoen op de CIFTIS is als gastland tot nu toe.  Bijna 2.000 bedrijven, zoals Walmart, AstraZeneca en KPMG maken tijdens de beurs gebruik van de tentoonstellingsruimte.

Tijdens de openingsceremonie zei vicepremier Ding Xuexiang dat China te midden van toenemend unilateralisme en protectionisme zich inspant om de institutionele openstelling van de handel in diensten gestaag te bevorderen. Dergelijke resultaten geven niet alleen een impuls aan de ontwikkeling van China zelf, maar creëren ook meer ruimte voor wereldwijde economische groei, aldus Ding. Hij riep op tot het verminderen van belemmeringen voor de handel in diensten om een gunstig klimaat voor de ontwikkeling ervan te bevorderen en benadrukte de noodzaak om de internationale samenwerking op gebieden als kunstmatige intelligentie en big data te versterken.

De tendens naar meer innovatie en baanbrekende technologiën is duidelijk in de beurs aanwezig en Global Times noemt enkele voorbeelden op.

De stand van Pop Mart Foto Xinhua Disclaimer

Het is belangrijk om meer vrijhandelsovereenkomsten van hoog niveau te sluiten om gemeenschappelijke welvaart te bevorderen door middel van wederzijds voordelige samenwerking op het gebied van de handel in diensten, voegde hij eraan toe. De waarde van de Chinese handel in diensten bedroeg in de eerste zeven maanden van 2025 4,58 biljoen yuan (643 miljard dollar), een stijging van 8,2 % op jaarbasis. Ondertussen steeg de handel in kennisintensieve diensten met 6,8 % op jaarbasis tot meer dan 1,77 biljoen yuan.

Innovatie

Senior vicepresident Xu Shaofeng van het Franse industriële conglomeraat Schneider Electric zei dat de dienstensector en de handel in diensten kernonderdelen van de Chinese economie zijn geworden. ‘Als uitgebreid internationaal platform dat zich toelegt op de handel in diensten, biedt de CIFTIS zowel binnenlandse als internationale bedrijven een essentieel platform om innovatie te tonen en de samenwerking binnen het ecosysteem uit te breiden’, voegde Xu toe. De beurs laat ook zien dat China vastbesloten is om zich open te stellen en multinationale ondernemingen, waaronder Schneider Electric, meer groeimogelijkheden te bieden, aldus Xu, die eraan toevoegde dat de groep eerder deze maand in Shanghai een innovatiecentrum voor laagspanningsdistributieproducten heeft gelanceerd.

Voorzitter Poh-Yian Koh China bij FedEx Corp ziet ook een sterk groeipotentieel in de Chinese dienstensector. Ze zei dat FedEx naarmate het mondiale handelslandschap zich ontwikkelt, zijn netwerkcapaciteit, digitale en automatiseringsmogelijkheden en betrouwbare diensten in China en andere delen van de wereld verder zal uitbreiden. ’We breiden onze aanwezigheid in de derde rang steden van China uit, verrijken de inkomende vluchtdiensten en versterken de verbindingen met Europa en Zuidoost-Azië’, zei ze opmerkend dat het bedrijf door gebruik te maken van big data, kunstmatige intelligentie en andere technologieën in staat zal zijn om duurzame, slimmere logistieke oplossingen te leveren voor Chinese exporteurs en consumenten.

Bron: China Daily

Zie ook discussie in Dialogue (29 minuten)